secure payments
free delivery over $150
always discreet packaging
happiness guaranteed
Mail order to Laval

Buy Weed Online in Laval

Ships from our Vancouver warehouse by Canada Post Xpresspost - tracked, plain packaging, coast to coast.

Quick answer

Order by 2:30pm PT (2pm on Fridays) and your Laval order ships same day from our Vancouver warehouse via Canada Post Xpresspost. Most Quebec orders arrive in 2-3 business days. Free shipping over $149, flat $18 under. 18+ as Quebec law requires, tracked, plain packaging.

Checking today's dispatch window…
Ships from
Vancouverlocal warehouse
Order cutoff
2:30pm PT (2pm Fri)same-day dispatch
Delivery
2-3 daysXpresspost, tracked
Shipping
Free $149+flat $18 under
4,184+verified reviews
2016buying for BMWO since
196flower products on the shelf
100%tracked Xpresspost

Getting your order to Laval

Laval orders ride the same truck as our Montreal orders: your package ships from our warehouse the day you order it, and the timeline from there is all Canada Post. Here is the honest picture for Ile Jesus addresses.

DestinationCanada Post standardWhat we usually see
Laval / greater Montreal1-2 business daysusually 2-3 days door to door
Quebec City / rest of QC2-3 business days3-4 days, rural runs longer
Rest of Canada2-3 business daysusually at or under standard

Standards are Canada Post's published delivery estimates, not a BMWO guarantee. December and strike weeks run slower for everyone. If a package is 7+ business days past its expected date, our lost-order policy kicks in: one-time reshipment up to $125.

The journey comparison

What happens to your buds before you break the seal

Every gram you buy takes one of two journeys. Here is how each step affects what ends up in your bowl.

Storefront route

The 4-stop provincial supply chain

Built for inventory logistics, not freshness.
1
Cultivator bulk packaging +2 to 4 wks
Packed into bulk containers and prepared for government transport.
2
Provincial central depot +4 to 8 wks
Queued in central warehouses awaiting wholesale orders.
3
Retail store receiving +2 to 3 wks
Shipped to the local shop, processed, placed in the backroom.
4
Display shelf dwell +wks/mos
Sits on the display rack under showroom lights until someone buys it.
What you unpack at home

Dry, brittle flower with a faded aroma. Much of the delicate terpene profile evaporates during months of storage.

Discreet packaging, sealed tight

Nothing about the outside of the package says anything but "regular mail." The contents tell a different story:

Vacuum sealedWeighed and re-sealed the day it ships. Freshness locked in, smell sealed out.
Bubble wrappedContents protected in a plain Canada Post Xpresspost envelope.
Plain outsideNo branding, no labels, no hints. What the neighbours see is a package.
Never left outsideEvery parcel ships "do not safe drop," so Canada Post never leaves it on your doorstep. Not home? It waits at your local post office for pickup with ID. Orders over $500 also ship with signature required.

Shipping to Laval right now

Live stock with real prices - what you see here is what we have on the shelf right now.

wedding-cake strain art

Buy Wedding Cake

● LIVE STOCK Online Dispensary Laval | Buy Weed Online – BMWO Wedding Cake Budder - Top Shelf Price range: $23 through $560 IN STOCK 1g from $23.00 - up to 28g $560 (about $20.00/g)

Looking for more? Browse all in-stock flower in the cannabis category.

grape-soda strain art

Buy Grape Soda

● LIVE STOCK Online Dispensary Laval | Buy Weed Online – BMWO Grape Soda Price range: $23.50 through $124 IN STOCK 3.5g from $23.50 - up to 28g $124 (about $4.43/g) · read the strain guide

Looking for more? Browse all in-stock flower in the cannabis category.

pink-goo strain art

Buy Pink Goo

● LIVE STOCK Online Dispensary Laval | Buy Weed Online – BMWO Pink Goo - Popeyes Ganga Bags $75 IN STOCK full ounce (28g) - about $2.68/g

Looking for more? Browse all in-stock flower in the cannabis category.

purple-rockstar strain art

Buy Purple Rockstar

● LIVE STOCK Online Dispensary Laval | Buy Weed Online – BMWO Purple Rockstar - Thunder Buddies $140 IN STOCK full ounce (28g) - about $5.00/g · read the strain guide

Looking for more? Browse all in-stock flower in the cannabis category.

tropical-cherry strain art

Buy Tropical Cherry

● LIVE STOCK Online Dispensary Laval | Buy Weed Online – BMWO Tropical Cherry- Thunder Buddies $140 IN STOCK full ounce (28g) - about $5.00/g · read the strain guide

Looking for more? Browse all in-stock flower in the cannabis category.

Browse all in-stock flower

Gord's note for Laval

Laval orders ride the same truck as our Montreal orders - same warehouse, same ship-day seal, same vacuum bag on your doorstep. Ile Jesus gets the identical fresh pick, just across the river.

What customers say

Unedited reviews from verified BMWO customers across Canada. On parle aussi français!

★★★★★

J'adore ca saveur , belle cocotte Très bien .

Verified buyer · Seb962
★★★★★

As described and pictured. Mid to large sized buds, dense frosty with purple hues. Does have a smooth fruity taste and smoke similar to grape. Strong high effects closer on the indica side. Great quality for price. Another must get.

Verified buyer · Charlie Red
★★★★★

Flavour wise I give these a 7 out of 10... Admittedly it's pretty hard to conceal the taste of mushrooms and these did a good job of that. As for the high 10/10. Only had 1/4 (that's half of a half) of the bar and had a very nice trip. Will definitely buy again!

Verified buyer · Danz0
★★★★★

5/5. Better then the Popeyes, which I also enjoy. Thx bmwo. Very convenient, quick to arrive, highly decent Jane. I get all my greens from here. Awesome site, never dissatisfied.

Verified buyer · seanj4201
★★★★★

A really nice smoke enjoyed this one very much with its sweet flavor worked wonders after mowing my lawn❤

Verified buyer · Ardith Williams
★★★★★

Some of the best smelling bud I’ve ever had in my life Buds are a little looser than expected, but still good nonetheless for the price. This is an absolute steal this was my first order, using BMWO and exceed my expectations I have already placed another order to stock up as they come vacuum sealed so you could store them without problem

Verified buyer · Noahwilson138

Ordering in Laval - questions

Is mail order weed legal in Laval?

Yes. Cannabis is legal across Canada and Quebec's legal age is 18. BMWO operates as a mail-order service shipping via Canada Post Xpresspost, and a government photo ID may be requested on delivery or pickup.

How does this compare to ordering from the SQDC?

The SQDC is Quebec's government-run option; we are a private mail-order dispensary. Our warehouse-direct model means stock turns over daily and every bag is weighed and vacuum-sealed the day it ships - no distribution-chain storage time. Flat $18 shipping, free over $149.

How fast is delivery to Laval?

Canada Post's standard to Laval is 1-2 business days and we usually see 2-3 days door to door including handling.

Do you deliver across Laval and the North Shore?

Yes - we ship to every Quebec address, Canada Post serves the whole province including Laval, the North Shore and beyond.

Will my package smell or stand out?

No. Contents are vacuum-sealed and bubble-wrapped inside a plain Xpresspost envelope with nothing on the outside identifying the contents.

Is there a minimum order?

No minimum. Shipping is a flat $18 and free over $149.

What if I'm not home when my package arrives?

We ship every parcel “do not safe drop” as the default, which means Canada Post will not leave it on your doorstep or with a neighbour. If you’re out, the carrier leaves a card and your order waits at your local post office for pickup with ID. Orders over $500 also require a signature on delivery. Your package never sits unattended.

Elsewhere in Canada

We ship to every province. Popular destinations:

Buy My Weed Online

Welcome to Buy My Weed Online

This site is a members only platform operating in compliance with Canadian laws and regulations.

Are you over 19+ years of age?

You are not old enough to view this content.
Your Cart
Close button

No products in the cart.

Add $345 more to your cart for a free gift!
Only 1 gift per cart.
  • Grape Soda - 7g
    Spend $345+

    Grape Soda 7g

    Original price was: $52.50.Current price is: $40.50. - Free
  • Blue Meanie - 7g
    Spend $345+

    Blue Meanie 7g

    Original price was: $70.Current price is: $60. - Free
  • Nepalese Hash
    Spend $345+

    Nepalese Hash 3.5g

    Original price was: $67.Current price is: $52.50. - Free
  • ORDINATE | DAILY - Indica Gummies - 500mg
    Spend $345+

    Ordinate - Indica Gummies - 500mg

    $16 - Free
  • Starfighter - 7g
    Spend $345+

    Starfighter 7g

    Original price was: $49.50.Current price is: $44.50. - Free